Vet-Agro InPar Tabletki na robaki i pasożyty op. 20szt.

  • ID produktu: 121310
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fiprex
  • Kod producenta: 5909991242350
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 129,00 zł
Vet-Agro InPar to tabletki na pasożyty dla psów.  

Psy to zwierzęta wychodzące, które są szczególnie narażone na atak pasożytów zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Aby zabezpieczyć naszego pupila przed pasożytami, należy regularnie podawać mu środki odrobaczające.
 
Inpar to tabletki do leczenia mieszanych inwazji dorosłych postaci nicieni i tasiemców, czyli najczęściej pojawiających się pasożytów w organizmie psa. Skład produktu zawiera aż 3 substancje czynne: fenbendazol, embonian pyrantelu i prazykwantel, co gwarantuje szybkie pozbycie się robaków, a regularne stosowanie zapobiega pojawieniu się nowych osobników.

Przeciwwskazania:
Nie stosować u szczeniąt przed ukończeniem drugiego tygodnia życia. Nie stosować u suk w pierwszych dwóch trymestrach ciąży.  

Dawkowanie:
Zalecana dawka wynosi 1 tabletka na 10kg masy ciała, co odpowiada 20mg/kg m.c. fenbendazolu i 14,4 mg/kg m.c. embonianu pyrantelu i 5mg/kg prazykwantelu na 1kg m.c. Oznacza to zwiększanie dawki o pół tabletki co 5kg masy ciała.

Podawanie
Przed stosowaniem u zwierząt w złym stanie ogólnym lub wskazujących objawy silnego zarobaczenia, należy zwrócić się o poradę lekarza weterynarii.
W celu ograniczenia ryzyka ponownej inwazji, wszystkie zwierzęta bytujące razem powinny być leczone w tym samym czasie. Tabletkę można podawać bezpośrednio do jamy ustnej psa lub rozkruszać i mieszać z pokarmem.

W celu eliminacji oraz ograniczenia ryzyka ponownej inwazji nicieni i tasiemców, zalecane jest rutynowe stosowanie co 3 miesiące.


>> Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)