Fiprex Spot On Krople na kleszcze i pchły dla psa 40-55kg (rozm XL) op. 1szt.

  • ID produktu: 1038
  • Dodaj recenzję:
    (Zobacz recenzje)
  • Producent: Fiprex
  • Kod producenta: 5909997066707
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 29,00 zł
Preparat biobójczy przeznaczony do zwalczania pcheł, kleszczy, wszy i wszołów u psów.
 
Pasożyty takie jak kleszcze mogą przenosić bardzo groźne choroby, co jest niebezpieczne zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Zalecana ochrona zwierzęcia powinna trwać od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni, kiedy kleszcze przestają być aktywne.
 
Fiprex to preparat biobójczy, którego składnikiem czynnym jest fipronil. Ten wnika w naskórek, skąd jest systematycznie uwalniana na jego powierzchnię, tworząc powłokę ochronną. Preparat wykazuje natychmiastowe działanie biobójcze w stosunku do pcheł; kleszcze giną w czasie 24-48 godzin.
 
Preparat nie zabezpiecza jednak przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z psa, kota, natomiast te, które pozostaną mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie.

Fiprex regularnie stosowany stanowi skuteczną ochronę zwierzaka przed pasożytami zewnętrznymi.

Krople są wyjątkowo łatwe w życiu, wystarczy nanieść zawartość tubki bezpośrednio na skórę, wzdłuż linii kręgosłupa - poczynając od miejsca między łopatkami a kończąc u nasady ogona (w przypadku kota i psów o wadze do 20 kg wystarczy nanieść zawartość odpowiedniej tubki na skórę między łopatkami). Nie należy kąpać zwierzaka 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu.
 

>> Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

>> W przypadku zakupu produktu na fakturę Vat, zgodnie z przepisami odnośnie obrotu produktami leczniczymi, na fakturze Vat będzie widniała informacja "Produkt OTC nie jest przeznaczony do dalszej odsprzedaży".