Trixie Kaganiec Muzzle dla psów ras krótkonosych rozm. S kolor szary nr kat. 17626

  • ID produktu: 11974
  • Dodaj recenzję:
    (Zobacz recenzje)
  • Producent: Trixie
  • Kod producenta: 4057589176264
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 17,00 zł
Poliestrowy kaganiec w rozmiarze S dla krótkonosych psów małych i średnich, np. buldoga francuskiego.

Niezależnie czy jesteśmy właścicielami małego pieska, który całe dnie najchętniej spędzałby w domu na naszych kolanach, czy dużego o groźnym wyglądzie, ale łagodnym usposobieniu, zdarzają się sytuacje kiedy założenie kagańca staje się koniecznością.

Przepisy mówią o tym, że niezależnie od wielkości zwierzaka, pies musi podróżować komunikacją miejską w kagańcu. Idealnie sprawi się on także przy wizycie u weterynarza, a także podczas spacerów - jeżeli nasz pies jest łakomczuchem.

Bardzo ważne jest, aby kaganiec był odpowiednio dobrany pod względem rozmiaru, a także budowy kufy psa. Z myślą o pieskach krótkonosych powstały kagańce Trixie Muzzle - produkty niezwykle lekkie, materiałowe, z dodatkowym otworem umożliwiającym podanie przysmaków.

Rozmiar S posiada regulowany pasek górny (długość maksymalna 31 cm) i dedykowany jest dla piesków w typie Buldoga Francuskiego.

Jak odpowiednio dopasować kaganiec?
1. Nałóż kaganiec na pysk psa - odpowiednio nałożony zakryje (siatka) także oczy. W celu wywołania pozytywnego skojarzenia warto umieścić w kagańcu ulubione przysmaki pupila.
2. Sprawdź czy pasek na szyję jest odpowiednio wyregulowany - nie powinien uciskać psa, a jednocześnie kagańca nie można ściągnąć bez odpinania.
3. Odpowiednio dopasowany rozmiar pozwala na swobodne poruszanie językiem.

Pies, który nie jest przyzwyczajony do noszenia kagańca, będzie próbował go ściągnąć. Nakładaj psu kaganiec często (kilka dni z rzędu), ale na krótki czas, aby mógł się przyzwyczaić. Pamiętaj jednak, że kaganiec nie powinien być zakładany na dłuższy czas.

UWAGA! Nie stosuj kagańca jako kary za złe zachowanie! Pamiętaj, aby nie zostawiać psa bez nadzoru kiedy ma założony kaganiec.