Super Benek Żwirek bentonitowy Compact zapach lawenda dla kota poj. 25l

  • szt.
  • 109,00 zł
Bentonitowy żwirek zbrylający o lawendowym zapachu.
 
Kuweta ze żwirkiem to bez wątpienia niezbędny produkt w każdym domu, w którym mieszka kot. Wybór żwirków na rynku może niektórych przytłoczyć, natomiast każdy zwierzak jest inny, a żwirek należy dobrać pod jego upodobania.

Żwirki bentonitowe to jedne z najpopularniejszych podłoży dla kotów. Wykonane z surowca jakim jest bentonit, gwarantują wyjątkową wydajność oraz wysoką skuteczność w pochłanianiu nieprzyjemnych zapachów. Super Benek ma również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.
 
Linia Compact to seria żwirków drobnoziarnistych, zbrylających się w foremne, małe i płaskie grudki. Znacznie zwiększa to wydajność żwirku, a wraz z wysoką chłonnością umożliwia długą eksploatację. Żwirków bentonitowych nie można utylizować w toalecie, grozi to zatkaniem kanalizacji.
 
Żwirek zawiera kompozycję lawendy o przyjemnym i uspokajającym zapachu. Olejki lawendy mają ponadto różnorakie zastosowanie, m.in. działają aseptycznie oraz likwidują napięcia nerwowe. Polecany jest szczególnie dla zwierząt młodych, bardzo ruchliwych oraz często przebywających na zewnątrz.

Sposób użycia:
Do kuwety nasypać warstwę 3-5cm na całej powierzchni kuwety. Należy wymieniać tylko zużytą (zbryloną) część żwirku, ewentualnie uzupełnić braki. Całość żwirku należy wymieniać co 2-3 tygodnie.