Biowet Preparat do uszu Oticlar dla psa i kota poj. 50ml

  • ID produktu: 2108
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Biowet
  • Kod producenta: 5907563480995
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 19,00 zł
Doskonały preparat do pielęgnacji uszu i psów i kotów.
 
Oticlar to preparat do toalety uszu psów i kotów, który skutecznie oczyszcza kanał słuchowy. Można go również podawać w stanach chorobowych uszu, przed zastosowaniem właściwego środka terapeutycznego. Jest to gwarancja skuteczności zasadniczego preparatu (zbyt duża ilość woskowiny może obniżać skuteczność).
 
Preparat zawiera w swoim składzie ksylen oraz glicerynę, które poprzez działanie woskowino-lityczne, zapewniają doskonałą rozpuszczalność woskowiny. Płyn może być stosowany do toalety uszu psów i kotów w sposób regularny raz do dwóch razy tygodniowo.
 
Mentol i tymol łączą właściwości antyseptyczne i odwadniające (nadające zapach). Połączenie tych właściwości czyni Oticlar doskonałym preparatem pielęgnacyjnym dla uszu i kotów.

Instrukcja stosowania: Stosować zewnętrznie do uszu.
Wprowadzać po kilka ml. roztworu do kanału słuchowego i czyścić, powtarzając zabieg aż do uzyskania pełnego oczyszczenia ucha. Jeżeli wytwarzanie woskowiny jest bardzo obfite można ponawiać stosowanie preparatu raz dziennie przez dwa lub trzy kolejne dni bez obawy wystąpienia powikłań. U psów (zwłaszcza zwisłouchych) cierpiących na przewlekłe zapalenie ucha zewnętrznego, codzienne stosowanie preparatu pozwala uzyskać szybszą poprawę.

Przeciwwskazania: Nie stosować w zapaleniu ucha wewnętrznego. W przypadku zapalenia ucha zewnętrznego użyć preparat do wstępnego oczyszczenia przed zastosowaniem właściwego leczenia. Nie stosować u zwierząt z nadwrażliwością skórną na składniki preparatu (alergia).

Skład: Ksylen, gliceryna, tymol, glikol propylenowy i mentol.