FRONTLINE Spot On Krople na kleszcze i pchły dla psa 10-20kg (rozm. M) op. 3 pipety

  • ID produktu: 8280
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Frontline
  • Kod producenta: 5909997019697
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 59,00 zł
FRONTLINE® Spot On zapewnia długotrwałe i skuteczne zabezpieczenie Twojego psa przed inwazją pcheł, kleszczy i wszołów.

Pasożyty takie jak kleszcze mogą przenosić bardzo groźne choroby, co jest niebezpieczne zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Zalecana ochrona zwierzęcia powinna trwać od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni, kiedy kleszcze przestają być aktywne.

Frontline Spot-On to preparat zawierający substancję czynną, jaką jest fipronil. Po aplikacji zacznie penetrować on naturalną warstwę tłuszczową pokrywającą skórę i sierść. Szybko rozprzestrzeni się po całym ciele zwierzęcia zapewniając długotrwałą ochronę przed pchłami, kleszczami i wszołami.
 
Krople nie tylko skutecznie usuwają osobniki dorosłe, ale również zapobiegają rozwojowi ich następnych pokoleń. Zabezpiecza to zwierzę przed ewentualnym zakażeniem. Preparat w ciągu 24 godzin zabija 100% pcheł.

Jednokrotna aplikacja preparatu zapewnia 3 miesięczną ochronę u psów przed pchłami oraz 3-5 tygodniową przed kleszczami. Preparat może być wykorzystywany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
 
Przeciwwskazania:
- nie należy stosować preparatu u szczeniąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub o wadze poniżej 2kg
- nie stosować u zwierząt chorych (choroby układowe, stany gorączkowe) lub w okresie rekonwalescencji
- nie stosować u królików, u których preparat może wywoływać objawy niepożądane, a nawet prowadzić do śmierci
- nie stosować w trakcie ciąży lub laktacji

Sposób podawania:
Wyjmij pipetkę z opakowania chroniącego przed dostępem dzieci. Podważ i usuń aluminiową osłonkę chroniącą pipetkę.
Otwórz pipetkę wyłamując jej końcówkę. Wyciśnij całą dokładnie całą zawartość pipetki na skórze między łopatkami. Dotarcie produktu do wszystkich partii ciała następuje w ciągu 24-48h. Po aplikacji nie należy kąpać zwierzaka przez min. 48h.
 

>> Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

>> W przypadku zakupu produktu na fakturę Vat, zgodnie z przepisami odnośnie obrotu produktami leczniczymi, na fakturze Vat będzie widniała informacja "Produkt OTC nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży".