Beaphar Vermicon Spray na kleszcze i pchły dla psa i kota poj. 250ml

  • ID produktu: 10950
  • Dodaj recenzję:
    (Zobacz recenzje)
  • Producent: Beaphar
  • Kod producenta: 8711231130498
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 57,00 zł
Preparat przeciw pchłom, kleszczom i innym owadom w formie sprayu.
 
Vermicon Line-On, którego substancją czynną jest dimetikon unieruchamia pchły, wszy, muchy, komary i inne owady oraz kleszcze i roztocza w sposób czysto fizyczny. Krople Vermicon nie zawierają żadnych chemicznych środków owadobójczych, dzięki czemu są zupełnie bezpieczne dla zwierząt i otoczenia.
 
Dimetikon tworzy powłokę ochronną, działającą niczym "lepka pułapka" na pchły, kleszcze i inne pasożyty, fizycznie uniemożliwiając poruszanie odnóżami. Doprowadza to do unieruchomienia wszelkich intruzów i ich szybkiej śmierci. Dimetikon działa na pchły we wszystkich stadiach ich życia. Pasożyty nie uodparniają się na tę substancję.
 
Dodatkowo Vermicon wpływa pozytywnie na wygląd oraz funkcjonowanie skóry i sierści, wykazuje działanie kojące i nawilżające dzięki zawartości aloesu. Uzupełnienie nutą zapachową uwalnia dodatkowo przyjemny, cytrusowo- miętowy zapach, który umila proces aplikacji.
 
Sposób użycia:
Stosowanie profilaktyczne: po wykonaniu oprysku pozostawić do wyschnięcia, a następnie powtarzać zabieg co 3-4 tygodnie oraz po każdej kąpieli.
 
Stosowanie interwencyjne (gdy pasożyty są na skórze): po wykonaniu pierwszego oprysku pozostawić do wyschnięcia, a następnie spłukać wodą. Gdy zwierzę całkowicie wyschnie spryskać0 Vermiconem jeszcze raz i pozostawić do wyschnięcia bez spłukiwania. Aby skutecznie zapobiegać inwazji, należy również regularnie stosować preparat w najbliższym otoczeniu zwierzaka, takim jak legowisko czy kocyk.