Beaphar Nature Rabbit Sucha karma dla królika op. 3kg WYPRZEDAŻ

  • ID produktu: 8451
  • Dodaj recenzję:
    (Zobacz recenzje)
  • Producent: Beaphar
  • Kod producenta: 8711231101702
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 65,00 zł
Sucha, pełnoporcjowa karma dla dorosłych królików (powyżej 10 miesiąca życia).
 
Nature Królik to zdrowa i smaczna karma klasy Super Premium dla królików. Karma nie zawiera zbóż i wyróżnia się wysoką zawartością włókna pokarmowego. Taki skład zapewnia właściwe funkcjonowanie jelit. Zróżnicowanie składników osiągnięto przez wykorzystanie 30 różnych gatunków traw i ziół. Aby zapewnić zdrowy wzrost i rozwój zwierząt Nature Królik posiada podwyższony poziom białka i wapnia.

Podstawowym składnikiem karmy jest kanadyjskie siano z tymotki łąkowej. Wysoka zawartość włókna w diecie zapewnia właściwe funkcjonowanie przewodu pokarmowego, a odpowiedni stosunek wapnia do fosforu sprzyja optymalnemu działaniu pęcherza moczowego.
 
Pokarm zawiera inulinę, czyli naturalny prebiotyk, dzięki któremu jelita pracują optymalnie. Przyczynia się ona do wzrostu fizjologicznej flory jelitowej, co wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego. Dodatkowo, w składzie znajduje się ekstrakt z Yucca Schidigera odpowiadająca za niwelowanie nieprzyjemnego zapachu odchodów.
 
Beaphar Nature powstają w technologii Cortech. Dzięki temu specjalnemu procesowi powstają granulki w kształcie serduszek, o chropowatej, włóknistej strukturze, które sprawiają, że zęby małych zwierząt zużywają się w naturalny sposób.

Każde serduszko granulatu ma identyczny skład (All-in-one = wszystko w jednym). Dzięki temu zwierzęta nie wybierają co smaczniejszych składników z diety. Serduszka granulatu nie zawierają sztucznych barwników, wzmacniaczy smaku i konserwantów.

Zalecenia dotyczące żywienia:
W pierwszych dniach podawania należy bacznie obserwować zwierzęta i jeśli to konieczne należy mieszać karmę Nature z dotychczas podawanym produktem.


Przeciętne dawki dobowe dla poszczególnych ras królików przedstawiają się następująco: rasy miniaturowe +/- 65 g, baran holenderski +/- 70 g, rex +/- 130 g, zajęczak +/- 145 g; baran francuski +/- 175 g; olbrzym belgijski/brytyjski +/- 210 g. Porcja powinna być dzielona na dwa posiłki w ciągu doby.