Bayer Foresto Obroża na kleszcze i pchły dla psa i kota poniżej 8kg dł. 38cm PAKIET 3szt.

  • ID produktu: 124735
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Bayer
  • Kod producenta: 5909990908479-z3
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 351,00 zł
Bayer Foresto to obroża ochronna dla kotów i małych psów, eliminująca kleszcze, pchły, wszy, wszoły.
 
Minimalna data ważności obroży to 2027r.

Skład:
Obroża o długości 38cm zawiera:
- substancje czynne: imidaklopryd w dawce 1,25, flumetryna w dawce 0,56g
- substancje pomocnicze: tytanu dwutlenek, żelaza tlenek czarny

Właściwości:
Podczas noszenia obroży przez zwierzę uwalniają się one w sposób ciągły i rozprzestrzeniają w jego sierści, działając na pchły i kleszcze w sposób kontaktowy. Wchłanianie obydwu składników przez skórę psów i kotów jest znikome i nie stanowi żadnego zagrożenia dla zwierząt.
Długość okresu działania obroży to okres do 8 miesięcy.
Produkt jest wodoodporny i bezzapachowy.

Wskazania:
Zwalczanie i zapobieganie inwazji kleszczy z gatunku Rhipicephalus sanguineus, Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus, jak też pcheł Ctenocephalides felis atakujących psy. Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija roztocza).

Przeciwwskazania:
Nie stosować u kociąt poniżej 10 tygodnia życia oraz szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni.

Sposób stosowania:
W przypadku kleszczy u zwierzęcia przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków (w ciągu 48 godzin). Zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu przed założeniem obroży. Działanie zapobiegające infestacji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży. Najlepiej zakładać obroże przed początkiem sezonu występowania pcheł i kleszczy.

Ostrzeżenia:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Podczas zakładania obroży unikać zbyt długiego kontaktu z preparatem. Po założeniu umyć dokładnie ręce. Osoby, u których wystąpiło uczulenie na składniki preparatu powinny unikać bezpośredniego z nim kontaktu. Małe dzieci i niemowlęta nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z psami noszącymi obrożę.
Wyłącznie dla zwierząt.
 
Informacje dodatkowe:
Europejska fauna kleszczy obejmuje ponad 70 gatunków, w Polsce na stałe występuje 19. W związku z tym, mimo zastosowania obroży - nie można całkowicie wykluczyć wczepiania się pojedynczych kleszczy i przenoszenia chorób zakaźnych.
 
>> Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)
>> W przypadku zakupu produktu na fakturę Vat, zgodnie z przepisami odnośnie obrotu produktami leczniczymi, na fakturze Vat będzie widniała informacja "Produkt OTC nie jest przeznaczony do dalszej odsprzedaży" 
 
Reklamację dotyczącą działania niepożądanego należy zgłaszać bezpośrednio pod linkiem: https://animalhealthreportingportal.elanco.com/pl/