Royal Canin Vet Renal Select Sucha Karma dla psa op. 2x10kg MEGA-PAK

  • ID produktu: 8917
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Royal Canin Vet
  • Kod producenta: 3182550842648-z2
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 409,00 zł
Karma dla psów z zaburzeniami funkcjonowania nerek.

Do chorób i niewydolności nerek mogą doprowadzić takie czynniki, jak wady wrodzone, stany zapalne pęcherza moczowego czy konsekwencje zatrucia związkami chemicznymi. Choroby nerek u psów mogą wystąpić zarówno u czworonogów młodych, jak i tych starszych, jednak ryzyko to jest znacznie wyższe zwłaszcza u starszych zwierząt.

Dieta Royal Canin Renal Select to pełnoporcjowa karma dla psów z zaburzeniami funkcjonowania nerek. Receptura karmy została opracowana tak, aby wspierać czynność nerek za pomocą obniżonej zawartości fosforu, dodatku EPA i DHA oraz kompleksem przeciwutleniaczy.

Zaburzenia czynności nerek mogą prowadzić do mocznicy. Odpowiedni poziom białka wysokiej jakości pomaga zmniejszyć obciążenie nerek. Karma zapobiega powstawaniu kamieni szczawianowych, dzięki niskiej zawartości wapnia i witaminy D oraz zdolności do alkalizacji moczu.

Wszystkie karmy weterynaryjne działające w obrębie linii Renal mają za zadnie wspierać zwierzęta mające problemy z nerkami. Podstawową różnicą w wersjach Renal, Renal Select oraz Renal Special jest profil aromatyczny. Jest to spowodowane osłabionym apetytem, a nawet awersją do jedzenia wynikającą z choroby. Te trzy wersje zostały stworzone po to, aby lekarz weterynarii mógł odpowiednio dobrać karmę, która najbardziej przypadnie do gustu pupilowi.

Wskazania
Przewlekła niewydolność nerek, zapobieganie nawrotom kamicy wymagającej alkalizacji moczu (kamica moczanowa i cystynowa), terapia kamicy szczawianowej u psów z upośledzoną czynnością nerek.


Przeciwwskazania
Ciąża, laktacja, okres wzrostu, zapalenie trzustki lub przebyte zapalenie trzustki, hiperlipidemia.


Dobór diety weterynaryjnej powinien zawsze zostać skonsultowany z lekarzem weterynarii, który wcześniej zdiagnozował zwierzę i uwzględnił ewentualne przeciwwskazania w dietoterapii.