Royal Canin Vet Adult Neutered Small Weight&Dental30 Sucha Karma dla psa op. 1.5kg

  • ID produktu: 4524
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Royal Canin Vet
  • Kod producenta: 3182550761765
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 48,00 zł

Karma dla psów dorosłych ras małych z tendencją do nadwagi i/lub problemami stomatologicznymi. Zalecana po zabiegu sterylizacji.

Decydując się na posiadanie psa, warto zastanowić się nad zabiegiem sterylizacji/kastracji kiedy Pupil osiągnie do tego odpowiedni wiek. Zabieg ten pomoże uniknąć wielu chorób narządów wewnętrznych oraz jednocześnie zwiększy komfort psychiczny właściciela, który nie będzie musiał pilnować np. suczki mającej cieczkę, aby nie pojawiły się niechciane szczeniaczki.

Jednak po zabiegu sterylizacji, niektóre pieski mogą mieć tendencję do przybierania na wadze. W trosce o ich zdrowe i długie życie, decydując się na zakup karmy suchej, należy wybierać produkty pełnowartościowe, najlepiej stworzone z myślą właśnie o psach po takim zabiegu.

Dieta Neutered Small Dog to pełnowartościowa karma dla psów dorosłych małych ras po zabiegu sterylizacji oraz z tendencją do nadwagi i/lub problemami stomatologicznymi.

W karmie zostały zastosowane wysokostrawne białka, pulpa z cykorii oraz olej rybny, które zapewniają maksymalną ochronę przewodu pokarmowego. Opatentowany kompleks współdziałających przeciwutleniaczy (witaminy E i C, tauryna i luteina) pomaga ograniczyć uszkodzenia komórek spowodowane stresem oksydacyjnym i wolnymi rodnikami. Odpowiednia, niskokaloryczna receptura zapewniająca uczucie sytości, unikalny krokiet oraz dokładnie opracowane dawkowanie pomagają utrzymać optymalną masę ciała u dorosłych psów.

Mechaniczny efekt czyszczący zęby za pomocą krokietów, został dodatkowo wzmocniony biochemicznym działaniem polifosforanu sodu, który wiąże wapń zawarty w ślinie, przez co zmniejsza jego koncentrację w jamie ustnej, opóźniając proces mineralizacji płytki nazębnej.

Karma jest stworzona dla kastrowanych/sterylizowanych, dorosłych (pow. 10 m-ca życia) psów ras małych (1-10kg).

Dobór diety weterynaryjnej powinien zawsze zostać skonsultowany z lekarzem weterynarii, który wcześniej zdiagnozował zwierzę i uwzględnił ewentualne przeciwwskazania w dietoterapii.