Fiprex Spray na kleszcze i pchły dla pa i kota poj. 100ml

  • ID produktu: 121313
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fiprex
  • Kod producenta: 5909997066639
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 42,00 zł
Preparat w formie spray'u przeznaczony do zwalczania pcheł i kleszczy u psów i kotów.
 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, produkt jest dostępny do sprzedaży tylko w przypadku odbioru osobistego.
 
Pasożyty takie jak kleszcze mogą przenosić bardzo groźne choroby, co jest niebezpieczne zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Zalecana ochrona zwierzęcia powinna trwać od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni, kiedy kleszcze przestają być aktywne.
 
Fiprex to preparat biobójczy, którego składnikiem czynnym jest fipronil. Ten wnika w naskórek, skąd jest systematycznie uwalniany na jego powierzchnię, tworząc powłokę ochronną. Preparat wykazuje natychmiastowe działanie biobójcze w stosunku do pcheł; kleszcze giną w czasie 24-48 godzin.
 
Preparat nie zabezpiecza jednak przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z psa, kota, natomiast te, które pozostaną mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie.

Fiprex regularnie stosowany stanowi skuteczną ochronę zwierzaka przed pasożytami zewnętrznymi.
 
Produkty z linii Fiprex można stosować u szczeniąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 2 kg oraz u kociąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 2 kg. Fiprex jest odporny na działanie wody i promieni słonecznych przy czym nie należy kąpać zwierząt 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu. W celu uzyskania optymalnego efektu działania produkty należy podawać z zachowaniem minimum 4-tygodniowych odstępów pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Należy zawsze mieć na uwadze aktualny stopień nasilenia inwazji pcheł i kleszczy na danym terenie.

JAK DAWKOWAĆ FIPREX SPRAY

Preparat stosuje się w dawce 1,5 do 3, 0 ml na 1 kg m.c. – tj. 7, 5 – 15 mg fipronilu/kg m.c., co odpowiada 3-6 naciśnięć pompki dozownika (doza 0,5 ml) butelki 100 ml na 1 kg m.c.

Dawkowanie dla sprayu 100 ml: 

do 5 kg – od 15 do 30 psiknięć
do 10 kg – od 20 do 40 psiknięć
do 20 kg – od 40 do 80 psiknięć
do 30 kg – od 60 do 120 psiknięć
do 40 kg – od 80 do 160 psiknięć
do 50 kg – od 100 do 200 psiknięć

 

>> Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

>> W przypadku zakupu produktu na fakturę Vat, zgodnie z przepisami odnośnie obrotu produktami leczniczymi, na fakturze Vat będzie widniała informacja "Produkt OTC nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży".

>> Zgodnie z obowiązującymi przepisami, produkt jest dostępny do sprzedaży tylko w przypadku odbioru osobistego.