Fiprex DUO Spot On Krople na kleszcze i pchły dla psa 2-10kg (rozm. S) op. 1szt.

  • ID produktu: 121152
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fiprex
  • Kod producenta: 5909991428532
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 20,00 zł
Preparat biobójczy przeznaczony do zwalczania pcheł i zapobieganiu rozmnażania się ich, kleszczy, wszy i wszołów u psów o wadze od 2 do 10kg.
 
Pasożyty takie jak kleszcze mogą przenosić bardzo groźne choroby, co jest niebezpieczne zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Zalecana ochrona zwierzęcia powinna trwać od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni, kiedy kleszcze przestają być aktywne.
 
Fiprex Duo to preparat biobójczy, którego składnikiem czynnym jest fipronil oraz (S)- metopren. Preparat wnika w naskórek, skąd jest systematycznie uwalniany na jego powierzchnię, tworząc delikatną powłokę ochronną.
 
Preparat nie zabezpiecza jednak przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu, kleszcze zazwyczaj spadają ze zwierzaka, natomiast te, które pozostaną mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie.

Krople nie tylko mają zwalczać inwazje pcheł, kleszczy i wszołów, ale także zapobiegają rozmnażaniu się pcheł (pozostawionych przez nie jaj oraz larw i poczwarek).

Fiprex Duo regularnie stosowany stanowi skuteczną ochronę zwierzaka przed pasożytami zewnętrznymi. Preparat należy stosować nie częściej niż co 4 tygodnie.

Krople są wyjątkowo łatwe w życiu, wystarczy nanieść zawartość tubki bezpośrednio na skórę, wzdłuż linii kręgosłupa - poczynając od miejsca między łopatkami a kończąc u nasady ogona (w przypadku kota i psów o wadze do 20 kg wystarczy nanieść zawartość odpowiedniej tubki na skórę między łopatkami). Nie należy kąpać zwierzaka 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu.

Przed użyciem, zachęcamy do zapoznania się z ulotką dołączoną do opakowania.

W przypadku zakupu produktu na fakturę Vat, zgodnie z przepisami odnośnie obrotu produktami leczniczymi, na fakturze Vat będzie widniała informacja "Produkt OTC nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży".