Beaphar FIPROtec Spray na kleszcze i pchły dla psa i kota poj. 100ml

  • ID produktu: 11169
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Beaphar
  • Kod producenta: 5909991367220
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 58,00 zł
Preparat dla psów i kotów przeznaczony do zwalczania i zapobiegania inwazji pcheł i kleszczy.
 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, produkt jest dostępny do sprzedaży tylko w przypadku odbioru osobistego.
 
Pasożyty takie jak kleszcze mogą przenosić bardzo groźne choroby, co jest niebezpieczne zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Zalecana ochrona zwierzęcia powinna trwać od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni, kiedy kleszcze przestają być aktywne.

Beaphar FIPROtec to preparat zawierający substancję czynną - Fipronil. Zapewnia on doskonałą ochronę dla psów i kotów przed groźnymi ektopasożytami takimi jak pchły i kleszcze. Można go stosować u najmłodszych zwierząt już od 2 dnia życia.
 
Skuteczność owadobójcza w przypadku nowych inwazji dojrzałych form pcheł utrzymuje się do 2 miesięcy u kotów i do 3 miesięcy u psów, w zależności od warunków środowiskowych. Produkt wykazuje skuteczność roztoczobójczą wobec kleszczy, utrzymującą się do 1 miesiąca.

FIPROtec Spray to aerozol do stosowania na skórę i sierść zawierający roztwór fipronilu o stężeniu 2,5mg/ml. W zależności od długości sierści należy stosować od 3 do 6ml na kg masy ciała, tj. od 6 do 12 naciśnięć pompki na kg masy ciała.
 
Sposób użycia:
Spray należy rozpylać na całe ciało zwierzęcia z odległości ok. 10cm. U zwierząt długowłosych należy rozgarniać sierść aby preparat mógł dostać się do skóry. W przypadku stosowania produktu w okolicach głowy, aplikacja produktu może odbywać się przez rozpylenie na dłoni w rękawicy, a następnie wcieranie w sierść. Po aplikacji, poczekać aż produkt wyschnie w sposób naturalny.
 
Butelka o pojemności 100ml zawiera:
- około 2 do 6 kuracji w przypadku psów ważących 5kg, w zależności od długości sierści
- około 8 kuracji w przypadku kotów krótkowłosych ważących do 4kg
- około 2 kuracji w przypadku kotów długowłosych ważących do 8kg
 
Uwaga! Nie Stosować u zwierząt chorych i w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików. Zaleca się aby minimalny odstęp między zabiegami wynosił 4 tygodnie.

>> Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

>> W przypadku zakupu produktu na fakturę Vat, zgodnie z przepisami odnośnie obrotu produktami leczniczymi, na fakturze Vat będzie widniała informacja "Produkt OTC nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży".

>> Zgodnie z obowiązującymi przepisami, produkt jest dostępny do sprzedaży tylko w przypadku odbioru osobistego.